Hour of Code Etkinliği 2. Gün

1 günlük dahi olsa tecrübe tecrübedir. İlk günün tecrübesinden faydalanıp ilk olarak alana tam olması gereken vakitte yani 10:45’te varmıştım. Ne yapacağımı, nereye, nasıl gideceğimi iyi biliyordum artık. Kısacası iş bana değil ben işe hakim olmuştum.

Kapıda Dilan ile buluşup içeri girdim, içeride bizi bekleyen Okan Demirel vardı. Okan daha önceden Hour of Code etkinliklerinde bulunmuştu, Dilan ve benden daha fazla tecrübe sahibiydi. Şüphesiz bize katkısı olacaktı. Okan ile yıllarca aynı üniversitede okuyup, aynı dersleri almış olmamıza rağmen birbirimizi tanımayıp, MSP Programı sayesinde bu etkinlikte tanışmış olmamız işin ilginç bir kısmıydı.

Vakit geldi, çocuklar içeri girdi, bu sefer Okan sunum kısmındaydı ben ve Dilan ise çocuklara yardım eden kısımdaydık. İlk günden fark olmaksızın biz çocuklara bir şeyler öğretmeye çalışırken, MediaMarkt yine işin reklam kısmındaydı ve bu sefer işi dahada büyütüp profesyonel bir fotoğrafçı getirmişler, getirdikleri fotoğrafçı eğitim sırasında ve etkinlik bitiminde sertifikaları verirken fotoğraflarımızı çekti. Buna ek olarak birde çocuklarla röportaj yaptılar. İlk sordukları sorunun “ MediaMarkt’ı seviyor musun ? ” ardından ikincisinin “ Hangi reyonları seviyorsun ? “ diye sormaları benim adıma üzücü oldu. Sanırım bir çocuğa “ Bugün neler öğrendin ? “ diye sormuşlar. Şaşırdım doğrusu nasıl oldu da sordular ?

2. oturuma kadar 2 saatimiz vardı, tabikide yemek yemeye gittik. Okan ile birlikte okulda etkinlikler yapalım düşüncesiyle konuşurken, Dilan bizi kendi okulundaki etkinliğe davet etti derken süre geldi ve alana geri döndük. 1. Oturumdan farklı olarak yaptığımız tek şey bizimde röportaj vermemizdi.

 

Eğitimin sonuna gelmiştik. Umarım o çocukların hayatlarına birer ışık olabilmişizdir. Umarım onlara yeni hayaller kurma şansı vermişizdir.Umarım ileride küçük yaştan itibaren tüm çocuklar bu eğitimi alır. Umarım…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *