MSP 2017 Kick Off 1. Gün

4 Ocak 2017 tarihinde bir e-posta aldım. O da neydi ? Günlerdir haberini beklediğim, Microsoft tarafından MSP Programına kabul edildiğimin haberiydi. E-Posta’da inanılmaz sayıda başvuru aldıkları için geç haber verdiklerini, benim katılmak için hak kazandığımı, 19-20 Ocak 2017 tarihlerinde düzenleyecekleri “Kick Off”a ise katılmam gerektiğini belirtiyorlardı.

 

Beklenen gün geldi. Küçüklüğümden beri hayalini kurduğum, teknolojilerini kullandığım, haberlerini takip edip, kimi zaman takdir ettiğim, kimi zaman eleştirdiğim o firmaya ilk adımımı atıyordum. Heyecandan geç kalmamak için hemen hazırlanıp evden çıktım, bunun sonucunda 40 dakika erken alana varmıştım. Gün kötü başlamıştı benim için çünkü soğuktan telefonumun şarjı bitmişti, gerekenden çok erken gelmiştim. Buna ek olarak binanın önündeki Microsoft yazısının önünde özçekim yapmaya çalışırken, güvenliğin aniden koşarak bana doğru geldiğini görünce yapmayı hemen bıraktım. Kendisi sanki büyük suç işlemişim gibi bana baktı ve yabancıların fotoğraf çekmesinin yasak olduğunu belirtti. Ona ‘’Kick Off’’a geldiğimi söyledim, o zaman içeri girmem gerektiğini belirtti. Orada da havaalanındaki gibi sıkı bir kontrolden geçtikten sonra asansöre doğru yol aldım. İşte tam bu sırada İlhan ile tanıştım. İlhan Bilecik’ten gelmiş, orada Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde okuyan, IoT meraklısı ve benim gibi 900 kişiden seçilmiş 44 kişiden biriydi. Onunla birlikte sınıf gibi bir yer vardı bizi topladıkları oraya çıktık ve baya muhabbet ettik.

İlk olarak sahneye İbrahim Kıvanç hocamız olmak üzere bizimle Kick Off boyunca ilgilenecek olan tüm Microsoft Çalışanları gelmişti, kendilerini bize tanıttıktan sonra bizde kendimizi onlara tanıttık. Tanışma faslı bittikten sonra derse geçtik ve ilk ders Microsoft Teknolojileri üzerineydi, bunların birçoğunu biliyor olmam işimi kolaylaştırdı diyebilirim, ama tekrardan dinlemek benim için bir zevkti. Bu arada maç takvimi değişikliği olmasa Ekpe Udoh –Fenerbahçe Basketbol takımı pivotu- gelecekmiş.Fanatik Fenerbahçeli İbrahim Kıvanç Hocam bu haberi verirken bende yıkılmıştım.

Bir öğle yemeği arası verdik. Yemek yedikten sonra birkaç kişi Xbox oynamaya gitti, bazıları bilardo oynadı, ben ise rahat bir koltukta uzandım. Kahvemi aldıktan sonra Jüpiter sınıfına gittim. Faruk Çelik Hocamız –Nam-ı Diğer Azure Bakanı- bize 2 saat boyunca Microsoft Azure Teknolojisi hakkında bilgi verdi. 5 dakikalık verdiğimiz aranın ardından beni çok etkileyecek olan Cavit Yantaç Hocamız geldi. Bize kendisinden, çok sevdiği oğlundan ve kendi hikayelerinden bahsetti. Bize bir ‘’Hikaye’’ nasıl yazılır ve anlatılırı öğretti.

Son olarak günün en güzel kısmı ‘’Gala Gecesi’’ne geldik. Istanbul-Baltalimanında benimde sevdiğim çok güzel bir lokantada akşam yemeğimizi yedik. Daha doğrusu ben balığım gelmeden gitmek zorunda kaldım çünkü DJ’lik yapmak için taksime gitmem gerekiyordu. Benim için oldukça üzücüydü, ama o balığı yiyemesem de o güzel insanlarla o sofrada oturup muhabbet etmek benim için yeterliydi. MSP Kick Off’un bize kazandırdığı vizyondan öte, bu değerli insanları kazanmamı sağlaması MSP’liğin en büyük kazancıydı benim için.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *